“Αέρας” πέρασε το Ανατολικό από τη Γέφυρα

Μακεδονικός Γέφυρας-Αξιός Ανατολικού: 0-4

Η ομάδα του Αξιού Ανατολικού είχε ένα εύκολο απόγευμα. Οι πράσινοι δεν δυσκολεύτηκαν καθόλου απέναντι στην ομάδα του Μακεδονικού και πέρασαν νικηφόρα από το γήπεδο της Γέφυρας, κερδίζοντας με 0-4.

Στο 32′ ο Ανδρεάδης έδωσε το προβάδισμα με 1-0 στους φιλοξενούμενους, σκορ που διατηρήθηκε μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του του Σωτήρη Χαραλαμπίδη κατάφερε να σημειώσει ακόμη τρία γκολ με τους Κιόσσε (61′), Kopaci Aldi (85′) και Τσιφλιτζή (87′).

Μακεδονικός Γέφυρας (Κατσαρός): Δήμου, Κατσώρας, Μπίτσης Π., Καμβούκος (46′ Ψαρράς Δ.), Καφετζής (60′ Κιζεράκος), Κασκάνης, Χατζηλίας, Μπίτσης Κ. (60′ Κοντογιάννης), Πεταλάς, Καμπούρης, Αυγερινός

Αξιός Ανατολικού (Χαραλαμπίδης): Γεωργόπουλος, Κούπι (80′ Τζίνας), Βέρρος, Τανούρκας, Σαχίνης, Δελής (75′ Φάλο), Γκόλτσης, Κοπάτσι Άλντι, Κιόσσε, Κοπάτσι Άλεξ (87′ Δούπας), Ανδρέαδης (65′ Τσιφλιτζής)

Διαιτησία: Βανδουλάκης (Νατσιόπουλος – Τοροσιάδης)