Στο 3ο Δημοτικό Σχολείο Σίνδου θα λειτουργεί από τη Δευτέρα 4 Απριλίου η έκθεση κατασκευών με θέμα “Η τέχνη στην αρχαία Ελλάδα”. Οι κατασκευές αναπαριστούν αντικείμενα τέχνης από την προϊστορική εποχή ως τα κλασικά χρόνια και δημιουργήθηκαν από τους μαθητές του τμήματος Δ΄2 στα πλαίσια σχετικού προγράμματος στο οποίο συμμετέχουν.
Η έκθεση είναι ανοιχτή προς το κοινό και λειτουργεί κατά τη διάρκεια του σχολικού ωραρίου.
![DSCN0001-1024x768](https://deltanews.gr/wp-content/uploads/2016/03/DSCN0001-1024x768.jpg)
![DSCN0002-1024x768](https://deltanews.gr/wp-content/uploads/2016/03/DSCN0002-1024x768.jpg)
![DSCN0004-1024x768](https://deltanews.gr/wp-content/uploads/2016/03/DSCN0004-1024x768.jpg)
![DSCN0006-1024x768](https://deltanews.gr/wp-content/uploads/2016/03/DSCN0006-1024x768.jpg)
![DSCN0009-1024x768](https://deltanews.gr/wp-content/uploads/2016/03/DSCN0009-1024x768.jpg)
![DSCN0012-1024x768](https://deltanews.gr/wp-content/uploads/2016/03/DSCN0012-1024x768.jpg)
![DSCN0013-1024x768](https://deltanews.gr/wp-content/uploads/2016/03/DSCN0013-1024x768.jpg)
![DSCN0014-1024x768](https://deltanews.gr/wp-content/uploads/2016/03/DSCN0014-1024x768.jpg)
![DSCN0016-1024x768](https://deltanews.gr/wp-content/uploads/2016/03/DSCN0016-1024x768.jpg)