Συντριβή για τον Αξιό Ανατολικού στη Πολίχνη

5-2 ηττήθηκε από τον Φοίνικα

Προδόθηκε από την κούραση ο Αξιός αφού για 83΄ ήταν μέσα στο παιχνίδι στην Πολίχνη.

Ο Φοίνικας είχε σε εξαιρετική ημέρα τον Λαφτσίδη που πέτυχε τα 3 από τα 5 γκολ των γηπεδούχων.

Το 1-0 (Λαφτσίδης)του ημιχρόνου έδειχνε ότι και στην επανάληψη θα δούμε ένα ισορροπημένο παιχνίδι  αλλά η αποβολή με δεύτερη κίτρινη του Ντοπάλντο  του Αξιού άλλαξε την ροή του παιχνιδιού.

Μέσα σε 5΄ο Λαφτσίδης πετυχαίνοντας άλλα δυο γκολ κάνει το σκορ 3-0,(53΄&58΄) και πλέον η αποστολή του Αξιού γίνεται πολύ δύσκολη.

Αλλά οι Βαλμαδιώτες δεν είπαν την τελευταία τους λέξη,πρώτα με τον Alti Kopaci στο 62΄κάνουν το 3-1 και λίγα λεπτά αργότερα με τον Ανδρεάδη το 3-2.

Η φουλ επίθεση και με παίκτη λιγότερο κάνει της αμυντικές αδυναμίες ποιο έντονες,γεγονός που εκμεταλλεύτηκε ο Φοίνικας πετυχαίνοντας άλλα δυο γκολ στο 75΄με τον Βαχανελίδη και στο 83΄ με τον Καμενίδη κλείνοντας το σκορ στο 5-2.

Φοίνικας Πολίχνης: Σγουραμμάλης, Εγγλέζος, Μαυροκεφαλίδης, Τσαπουτογλου, Νικολαϊδης, Τριανταφυλλίδης, Κρόκος, Παπαδόπουλος, Καμενίδης, Λαφτσίδης

Έπαιξαν : Βαχανελίδης, Ξανθόπουλος και Καλογερίδης

Αξιός Ανατολικού: Γεωργόπουλος, Καραμπάσης, Τζάνας, Δελλής, Βέρρος, Ντοπάλντο, Alex Kopaci, Γκόλτσης, Τσιφλιτζής, ,Alti Kopaci, Κιοσέ

Πηγή: kampaniasports.gr