Πάλεψε αλλά έχασε η Ομόνοια Σίνδου

0-1 από τον Π.Ο Μαλακοπής-Πυλαίας

Με περιπετειώδη τρόπο, ο ΠΟ Μαλακοπής έφυγε με το «διπλό» από τη Σίνδο, κερδίζοντας με 0-1 την Ομόνοια χάρη στο γκολ του Σπύρου Κωνσταντίνου από το πρώτο ημίχρονο (22′).

Παρά την πίεση και τις ευκαιρίες των γηπεδούχων στην επανάληψη, ο ΠΟΜ κατάφερε να αντέξει μέχρι τέλους και να πάρει τη 2η σερί νίκη στο πρωτάθλημα, μέσα σε μια εβδομάδα.

Στον αντίποδα, παρά την σχετικά καλή εμφάνιση της Ομόνοιας, οι Σινδιώτες έστειλαν στράφι την εκτός έδρας νίκη μέσα στο Μεσημέρι τη περασμένη Τετάρτη και έτσι παρέμειναν στους εφτά βαθμούς.

Ομόνοια Σίνδου – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας 0-1

Σκόρερ: Κωνσταντίνου (22’)

Διαιτησία: Γιαννακός (Πατσιάς – Αποστόλου)

Ομόνοια Σίνδου: Αζόβ, Τσιαλμάς, Κώτσιας, Παναγιώτη Αν. , Κασιτερίδης, Παναγιώτη Αλ. , Τσαπνίδης, Καρανδρέας, Μυλωνάς, Φουλίδης, Μποχώνης

ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας: Κωφός, Μούχαλης, Ζαραγκούλιας, Σιδέρης, Πηρουνάκης, Παναγιωτίδης, Πασπαλάς, Κουστράβας, Κωνσταντίνου, Χατζής, Τάνγκου

Πηγή: epsm24.gr