Εξαιρετική εμφάνιση-νίκη για τον Π.Α.Ο.Κ Κυμίνων-Μαλγάρων

3-0 επί του ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση στο 2ο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ Κυμίνων Μαλγάρων έκαμψε την αντίσταση του ΑΟΚ Αγίου Αθανασίου, κερδίζοντας με 3-0 και έχοντας πλέον την ψυχολογία στα ύψη ενόψει του παιχνιδιού μέσα στη Πολίχνη.

Με τα γκολ του Καρόνια, του Στεργιανού και του Παρασίδη από το 55′ μέχρι το 70′, ο «δικέφαλος» πήρε τη 2η νίκη στο πρωτάθλημα, υποχρεώνοντας παράλληλα τους Καβακλιώτες να υποστούν την πρώτη τους ήττα.Γενικότερα, στο παιχνίδι, οι «ασπρόμαυροι» θα μπορούσαν να είχαν πετύχει επιπλέον γκολ, κυρίως όμως στο πρώτο ημίχρονο, εκεί όπου τόσο ο Σεμερτζίδης όπως επίσης ο Στεργιανός και Σωτηριάδης είχαν μεγάλες ευκαιρίες για να ανοίξουν νωρίτερα το σκορ.